Instruktorzy

Małgorzata Zujewicz-Pawlak

Tancerka, choreograf, instruktor tańca orientalnego, bachaty, burleski, samby brazylijskiej, choreograf pierwszego tańca, założycielka Szkoły Tańca Al-Mara.

Doświadczenie taneczne i teatralne zdobywała na deskach teatru pantomimy, gdzie pod okiem reżyserskim i tanecznym Leszka Czarnoty, rozwijała swój warsztat taneczny (balet i taniec klasyczny) oraz aktorski.

Założycielka Teatru Galeria Osobowości, w którym wyreżyserowała wiele tanecznych Show prezentowanych na scenie Impartu i w Sali Koncertowej Radia Wrocław:

  • rewia orientalna “Zahira Moja Miłość”,
  • burleskowe show “Retro Tango”,
  • salsowe show “Isla Bonita”,
  • “Summer Love” inspirowane latami 60stymi,
  • “Cafe Paris” – rewia z lat 20stych,
  • “Bang Bang”- broadway show,
  • “Rocko Baroko”- baśń w tanecznym wydaniu

Jest reżyserem, scenarzystą i autorką większości choreografii w tych spektaklach.

Wiele lat temu zaraziła się miłością do tańca orientalnego, który do tej pory jest jej ogromną fascynacją. Nieprzerwanie kształci swoje umiejętności, rozwijając się na warsztatach krajowych i zagranicznych, u takich znakomitych tancerzy jak Jamilah, Elena Ramazanowa, Aleksiej Riaboszapka, Daria Mickiewicz, Beata i Horaco Cifuentes, Sadie, Didem, Mercedes Nieto.

Uważa, że taniec orientalny wyraża ją najlepiej i najpiękniej. Pierwszy raz zasmakowała go w 2003 roku i nieprzerwanie jest to jej największa miłość taneczna.

Od 2007 roku prowadzi formacje orientalną, Al-Mara, jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych grup orientalnych w Polsce, która występuje w Polsce i za granicą. Al-Mara jest podwójnym Vicemistrzem Świata i Europy (Liberec 2012), posiada również tytuł Mistrza i Vicemistrza Europy Wschodniej (2015-2017). W kategorii solo Małgosia zdobyła m.in. I miejsce na Summer Festiwal w Berlinie (2015), jest również vicemistrzynią Polski w kategorii Oriental Show (2012) oraz laureatką II miejsca na Festiwalu Raks Glam Festival (2017).

Bardzo chętnie współpracuje z Nowożeńcami, tworząc niezapomniane choreografie na Pierwszy Taniec. Realizuje najbardziej szalone pomysły Par, udowadniając, swoją taneczną wyobraźnią i doskonałym warsztatem, że każdy Pierwszy Taniec może być wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Od 2017 roku prowadzi Teatralne Centrum Animacji i Wyobraźni, w którym reżyseruje interaktywne spektakle dla dzieci, spełnia się w nich jako aktorka i pasjonatka teatru. Na scenie towarzyszy jej synek.

Andrzej Pawlak-Zujewicz

Tancerz, choreograf, instruktor tańca towarzyskiego, discofoxa, salsy, lindy hop, rock and rolla, choreograf pierwszego tańca, właściciel Agencji Artystycznej Alegria.

Tancerz mistrzowskiej klasy tanecznej, specjalizuje się głównie w tańcu towarzyskim, który trenował pod okiem Anny i Wojciecha Jabczyńskich. W dorobku artystycznym posiada liczne tytuły zdobyte na arenie krajowej jak i międzynarodowej: Mistrzostwo Okręgu Wrocławskiego, Mistrzostwo Dolnego Śląska, II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Polish Open w Sopocie, III miejsce na otwartych Mistrzostwach Czech oraz finałowe miejsca na Mistrzostwach Polski. Nadal stara się rozwijać w innych dziedzinach tanecznych, fascynuje go między innymi tango argentyńskie oraz lindy hop. Dobrze czuję się w stylach latynoamerykańskich, które wymagają od tancerza niezwykłej sprawności fizycznej ciała. Pasje taneczne realizuje na scenie, uczestnicząc w licznych pokazach, spektaklach i tworząc własne choreografie taneczne.
Andrzej jest niezwykle cierpliwym instruktorem, chwalą to zwłaszcza Nowożeńcy, którzy zgłaszając się z prośbą o choreografię, oczekują od instruktora dużo serdeczności i wyrozumiałości. We Wrocławiu wiedzie prym w ilości Par, z którymi miał przyjemność pracować. Jest mistrzem choreografii, które wywołują zachwyt na twarzach Gości, dba o każdy szczegół tańca.Wyróżnia go serdeczność, profesjonalizm i poczucie humoru, którym potrafi rozładować niejedno napięcie przedślubne 😉

Alicja Hermanowicz

Instruktorka burleski, salsy i tańca towarzyskiego

Wciąż zabiegana, pewna siebie lingwistka. Od szóstego roku życia, kiedy rodzice pchnęli ją na parkiet, w tańcu zakochana jest bezgranicznie. Wychowana przez taniec towarzyski lubi dać się poprowadzić w powłóczystym walcu czy w ognistej cha-chy. Teatralna burleska pozwala wyzwolić w niej zmysłowość, a salsa daje jej i innym w jej otoczeniu energetycznego kopa.

Po godzinach spędzonych za korporacyjnym biurkiem z entuzjazmem wskakuje na parkiet i swoją pasją dzieli się z tymi, którzy dają porwać się gorącym rytmom. Od prawie dwóch lat związana jest ze Szkołą Tańca Al-Mara, gdzie jako tancerka zasila skład grupy Show Art Dance, a jako instruktorka, dając upust swojej fantazji, tworzy choreografie szyte na miarę swoich kursantów. Żaden styl jej nie straszny – taka z niej wojowniczka!

Janek Gruszka

Tancerz, choreograf, instruktor tańca towarzyskiego, discofoxa, salsy, choreograf pierwszego tańca.

Tańczy od 2003 roku, a czynnym tancerzem sportowym jest od 2007 roku. Brał udział w ogólnopolskich i zagranicznych turniejach tańca towarzyskiego. Jest Wicemistrzem Okręgu Łódzkiego w stylu latynoamerykańskim. Posiada mistrzowską klasę taneczną A w tańcach latynoamerykańskich i klasę taneczną B w stylu standardowym.

Na co dzień jest Barberem. Profesjonalnie zajmuje się fryzjerstwem męskim. Przygotowując pary do pierwszego tańca potrafi zadbać o dobre samopoczucie pary na parkiecie. Stawia na oryginalność i naturalność. Jednocześnie łączy swoje dwie wielkie pasje. Poza dbaniem o komfort pary na parkiecie, potrafi zadbać o stylizację Pana Młodego.

Taniec jest jego pasją od dziecka. Wybór drogi życiowej związanej z tańcem uważa za najlepszy wybór w swoim życiu. Lubi uczyć innych, czuje się spełniony jako instruktor. Fascynują go głównie tańca latynoamerykańskie, ale równie dobrze odnajduje się na parkiecie ucząc discofoxa.

Paulina Kubiak

Instruktorka bachaty, pierwszego tańca, sexy dance, burleski

Z wykształcenia pani magister inżynier chemii, z zamiłowania tancerka i pasjonatka sportu. Swoją taneczną przygodę rozpoczęła w wieku ośmiu lat. Laureatka wielu ogólnopolskich turniejów tańca towarzyskiego. Najlepiej czuje się w odsłonach latynoamerykańskich. Ulubiony styl to samba oraz rumba.

Choć aktualnie pracuje w LG, popołudniami poświęca czas Al-Marze i zaraża swoją taneczną pasją innych.

Instruktorskie powołanie odkryła po pierwszych przeprowadzonym wieczorze panieńskim. Praca z ludźmi daje jej dużo satysfakcji, a przekazywanie tanecznej wiedzy, choć nie uważa, że jest proste, sprawia jej dużo radości.

Obecnie odkrywa siebie na zajęciach bachaty, która pozwala jej poczuć się kobieco, bardzo sensualnie i zmysłowo.

Swoje taneczne pomysły realizuje również na zajęciach z Nowożeńcami, którzy cenią sobie jej zaangażowanie i profesjonalizm.

“Taniec był i jest dla mnie największą pasją. Cieszę się, że po tylu latach przerwy mogłam wrócić na taneczny parkiet i zacząć uczyć innych. Nie bez powodu mówi się, że taniec jest jak zjedzenie czekolady. bo gdy raz się spróbuje, chce się więcej”