Tradycyjny Taniec Brzucha – Belly Dance

Jak głosi legenda – każda kobieta od urodzenia nosi w sobie taniec brzucha, niezależnie od tego, w jakim kraju się urodziła i jaki ma kolor skóry. W belly dance nie liczy się ani tusza, ani wiek – liczą się chęci. Tańczyć może każda z nas…

Taniec arabski składa się z określonych figur i sekwencji ruchów. Na początku każda uczennica poznaje podstawowe ruchy bioder – ósemki, koła, shimmy. Zajęcia z tańca brzucha pozwalają wzmocnić mięśnie pośladków, brzucha i ud, a także popracować nad sylwetką i gracją.

Biodra przepasuje się chustami we wszystkich kolorach tęczy, dodatkowo ozdobionymi srebrnymi lub złotymi monetkami, które pobrzękują w tańcu, podkreślając taneczny ruch bioder. Mogą to być także kamyczki, cekiny, koraliki – wybór strojów do tańca arabskiego jest przeogromny i tak naprawdę zależy od potrzeb i wyobraźni tancerki…

Wbrew pozorom taniec brzucha nie opiera się tylko na poruszaniu brzuchem. Tak naprawdę w belly dance tańczy wszystko – raks sharki to uruchomienie każdej części ciała. Szczególnie trudne i wymagające pracy są izolacje. Szczytem perfekcji jest podkreślanie ciałem melodii i rytmu.

Bardzo ważnym elementem tańca są dłonie. Powinny być miękkie, subtelne, pełne gracji i wdzięku. Na zajęciach poznajemy technikę pracy dłoni, staramy się, aby były pięknym dodatkiem do naszego ruchu, a nie przeszkadzały nam w tańcu.

Kolejnym ważnym elementem tańca brzucha są rozpuszczone włosy opadające zmysłowo na ramiona, kark i plecy… W niektórych stylach tańca orientalnego, np. khaleegy, to włosy są głównym bohaterem tańca. Umiejętnie wykorzystane przez tancerkę mogą być pięknym dodatkiem i ozdobnikiem w pozostałych odmianach.

Stroje do tańca orientalnego zachwycają bogactwem kolorów i ozdób. Podobnie rekwizyty wykorzystywane w belly dance show, takie jak woal, skrzydła Izis, fanveile, wachlarze z piór, miecz, taca, laska. Ogromny wybór rekwizytów daje możliwość zbudowania przepięknego i różnorodnego show.

Charakter tańca zależy od stylu, jaki wybiera tancerka. Obecny belly dance to nie tylko sprawne wykonywanie figur tanecznych, to również wiedza, jaką posiadać powinna każda profesjonalna i ucząca instruktorka, która zwróci uwagę, jak interpretować dany rytm, do jakiej rodziny tanecznej należy dany utwór i jakich emocji w sobie poszukać, by taniec był doskonały.

Należy pamiętać, że taniec brzucha od początku swego istnienia przeszedł ogrom zmian i ewolucji. Od profesjonalnych tancerek wymaga się obecnie znajomości techniki baletowej i uprawiania różnorodnych form ruchu. Obecnie belly dance robi światową karierę, stał się tańcem estradowym, goszczącym na największych światowych scenach teatralnych i słusznie, ponieważ należy pamiętać, że jest to trudna sztuka, której pogłębianie wymaga systematyczności i pracy, ale przede wszystkim pasji i miłości.

Jak się ubrać na zajęcia?

Tańczymy na boso albo w baletkach, koszulka przylegająca do ciała (niekoniecznie odkrywająca brzuch), legginsy (mile widziana długa, luźna spódnica). 

Na miejscu wypożyczamy bezpłatnie chusty do tańca.

Ile kosztuje karnet?

Na kursie honorujemy Kartę MultiSport Plus i OK System bez dopłat.

Kurs objęty jest promocją studencką.

Kiedy są zajęcia?

Aktualne zapisy do nowych grup oraz terminy grup, do których można dołączyć, znajdują się w zakładce grafik.

Regulamin

Przed zapisem na kurs należy zapoznać się z naszym regulaminem.