Tribal

ATS – American Tribal Style

To drapieżna odmiana belly dance, przeznaczona dla wytrawnych koneserek tańca brzucha. Najlepiej znać podstawy tańca brzucha, zapisując się na ten kurs, a jeśli nie, to warto przygotować się na specyficzny charakter tego kursu tanecznego.

Tribal powstał w odpowiedzi na przesłodzony styl belly dance. Jest to plemienny taniec kobiet. Rozróżniamy dwie odmiany stylu – ATS, w którym całej grupie przewodzi liderka. Jest to odmiana charakteryzująca się pewną ilością kroków, które musi poznać cała grupa, by móc współpracować z liderką. Choreografie ATS tworzone są na żywo, każda członkini grupy może w każdej chwili stać się liderką zespołu.

Tribal – Fusion

Druga odmiana to fuzje, wymagające już większej sprawności ruchowej. Fuzja łączy w sobie wiele odmian stylów tanecznych. W przeciwieństwie do ATS, Tribal Fusion bazuje na choreografii. Muzyka do Tribal Fusion to najczęściej współczesne aranżacje utworów orientalnych.

Specyfiką Tribala są stroje – w zależności od tego, jakim plemieniem stają się tańczące kobiety, dobierane są kolory i ozdoby – w tribala bardzo bogate, inspirowane folklorem cygańskim, afrykańskim itp.

Zajęciom towarzyszy półmrok i magiczne światło świec.

Grupa tribalowa miała zaszczyt uczestniczyć w Brave Festiwal 2009 Wszystkie Modlitwy Świata. Zaprezentowała choreografię Małgorzaty Yanarim Zujewicz.

Jak się ubrać na zajęcia?

Tańczymy na boso albo w baletkach, koszulka przylegająca do ciała (niekoniecznie odkrywająca brzuch), legginsy (mile widziana długa, luźna spódnica). 

Ile kosztuje karnet?

Na kursie honorujemy Kartę MultiSport Plus i OK System bez dopłat.

Kurs objęty jest promocją studencką.

Kiedy są zajęcia?

Aktualne zapisy do nowych grup oraz terminy grup, do których można dołączyć, znajdują się w zakładce grafik.

Regulamin

Przed zapisem na kurs należy zapoznać się z naszym regulaminem.