Witamy

 

Al-Mara (z arabskiego kobieta) to grupa taneczna zajmująca się promocją tańca orientalnego i kultury orientu. Oferujemy bogatą gamę pokazów tanecznych, które obejmują zarówno pokazy solistek, jak i całej grupy.

 • V Wrocławski Korowód Nadziei 2016

  Tradycyjnie, jak co roku, Al-Mara wzięła udział w Korowodzie Nadziei na rzecz chorych dzieci. Na wielkiej scenie na wrocławskim Rynku miałyśmy okazję zaprezentować dwie barwne choreografie.

 • V Mistrzostwa Europy Wschodniej Lublin 2016

  Wracamy z V Eastern European Oriental Championship owinięte trzema sreberkami i jednym złotem. Srebra w kategorii grupa oriental, grupa show i formacja, złoto dla szalonego duetu Ania Furtek i Martyna Bondaryk. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom wspaniałych prezentacji!

 • VII Orientalny Koktajl Warszawa Bemowo 5.06.2016

  Prezentacja dwóch choreografii na największym Festiwalu Tańca Orientalnego organizowanym przez niezastąpioną Camilię. Odsłona skrzydeł Izis i fanveili. Zdjęcia Jacek Kaczmaczyk.

   

   

   

 • Podwójne złoto na Oriental Fantasy - Summer Festiwal Berlin 2016

  Udało nam się wywalczyć aż dwa razy złoto! W kategorii solo Fantasy wygrała Małgosia Zujewicz-Pawlak, grupowo w odsłonie ze skrzydłami Izis i fanveilami zajęłyśmy również I miejsce. Jury w składzie: Sadie Marquardt, Didem, Beata i Horacio Cifuentes, Agnieszka Marczak i Patricia Zarnovican.

   

   

 • Zakończenie sezony tanecznego Szkoły Tańca Al-Mara Czerwiec 2016

  Podczas pokazów na zakończenie sezony tanecznego 2015/2016 zatańczyłyśmy nasze emocjonalne, wymagające, pełne serca beledi w kobiecej odsłonie. 

 • Pięć srebrnych medali na IV Mistrzostwach Europy Wschodniej 2015 w Lublinie

  Podczas IV Mistrzostw Europy Wschodniej w Lublinie 2015 Grupa Tańca Orientalnego Al-Mara staje na podium aż w pięciu kategoriach i we wszystkich przywozi srebro. Formacja, show, klasyka, duet oraz solo.

 • Podwójne I miejsce na Oriental Fantasy Festiwal 2015 w Berlinie

  Reprezentacja Al-Mary w postaci duetu - Ania i Małgosia, w odsłonie klasycznej i fuzyjnej. W obu kategoriach I miejsce. Poza konkursem warsztaty z największymi gwiazdami sceny belly dance oraz tribal na świecie - Sadie, Beata i Horacio Cifuentes, Ariellah

 • Koncert Uskrzydlić Nadzieję TM Capitol, (sobota) 08.02.2014 g. 18:30

  Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które ma na celu wniesie w środowiska doświadczonych rodzin i dzieci wiele pozytywnych przeżyć, które uskrzydlą ich nadzieję .W imię założenia dla przybyłych gości wystąpią:

  1. Zespół Tańca Orientalnego Al-Mara

  2. Gwardia Gryfa

  3. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego "Ars Cantandi"

  4. Michał Hadasik & Ewelina Moskal

  Pragniemy by przygotowana we współpracy z TM Capitol forma mogła obalać bariery świata dziecięcej niepełnosprawności, otwierając go na aktywny udział w życiu społecznym miasta Wrocławia . Wierzymy, że koncert „Uskrzydlić Nadzieję” będzie dziełem, które wpisze się w kanon cyklicznych wydarzeń kulturalnych i dobroczynnych, a jego cele będą wciąż poszerzane na potrzeby rehabilitacji dzieci.

  Bilety Na koncert będą dostępne od 25.01.14 roku w Kasie Głównej TM Capitol, za hasłem Uskrzydlić Nadzieję (bilety od godziny 12:00)

  http://www.teatr-capitol.pl/pl/aktualnosci/1132-uskrzydlic-nadzieje

 • Rewia Orientalna "Zahira Moja Miłość"

  Taneczny spektakl Szkoły Tańca Al-Mara z udziałem Wicemistrzów Świata i Europy, Grupy Tańca Al-Mara. Rewia Orientalna Zahira Moja Miłość to przygotowane z ogromnym rozmachem widowisko taneczne, belly dance show, oparte na tańcu orientalnym.

  Przepiękne bajkowe choreografie, tłum roztańczonych kobiet, widowiskowe rekwizyty, skrzydła Izis, jedwabne wachlarze porywająca muzyka wszystko to składa się na niepowtarzalne show. Główną bohaterką jest tytułowa Zahira-córka bogatego właściciela ziem, która czarownie tańczyła i tanecznie czarowała. Mówili o niej wieszczka... Na scenie towarzyszy jej ponad 40 tancerek, które wprawią w zachwyt każdego... Powiew orientu, dźwięk dalekich dzwonków, historia miłości, która zmienia życie... To spektakl, którego nie można przeoczyć!

 • Al-Mara Mistrzem Europy Wschodniej

  Z radością informujemy, że Grupa Tańca Al-Mara zdobyła dwa złote medale podczas 2nd EASTERN EUROPEAN ORIENTAL CHAMPIONSHIP Lublin 2013 w kategorii grupa show oraz formacja, brązowy medal w kategorii folklor oraz nasza instruktorka Martyna Rejczak zdobyła brązowy medal w kategorii solo show.

 • Al-Mara w trzeciej edycji programu Got to Dance - Tylko Taniec Cztery Zielone Gwiazdki

  Grupa Tańca Al-Mara zaprezentowała pokaz tańca orientalnego w trzeciej edycji programu Got to Dance Tylko Taniec na Polsacie. Al-Mara jest Wicemistrzem Świata i Europy oraz Mistrzem Polski w swoim stylu. I ciekawostka lingwistyczna - 'Al-mara' w języku arabskim oznacza 'kobieta'. W trakcie pokazu Jujce wyrywa się: wow! Mistrzostwo zostało docenione. 4xTAK. Liszowska: zabrałyście mnie do orientalnej krainy i było mi tam bardzo przyjemnie.

   

 • Al-Mara Podwójnym Mistrzem Polski na Krajowych Mistrzostwach IDO 2013

  Mamy wielki zaszczyt poinformawać, że Grupa Tańca Orientalnego Al-Mara zdobyła siedem medali na Krajowych Mistrzostwach Polski International Dance Organization Belly Dance/Oriental w Nysie 16.02.2013. I miejsce formacja show; I miejsce formacja folklor; II miejsce formacja klasyka; II miejsce grupa show; II miejsce solistka dzieci (Maja Kosior); II miejsce duet show (Anna Furtek i Paulina Orłowska); III miejsce grupa klasyka; IV miejsce w kategorii duet klasyka (Małgorzata Zujewicz i Anna Zagrobelna) Do ścisłego finału dostały się Małgorzata Zujewicz i Maria Górska - solistki Grupy Tańca Orientalnego Al-Mara.

 • Materiał filmowy z Mistrzostw Polski

   

  Materiał filmowy z udziałem grupy Al-Mara, w roli głównej Andrzej Pawlak, czyli Fred :) W sobotę 16 lutego 2013 Nysa stała się stolicą tańca.

Script logo