Pokazy Tańca

Oferujemy pokazy tańca orientalnego (tańca brzucha) z wykorzystaniem niezwykle widowiskowych rekwizytów, a także pokazy Bollywood inspirowane indyjskimi produkcjami filmowymi.

 • Jedwabne woale

  Różnobarwne, niezwykle tajemnicze i zmysłowe. Woal to atrybut belly dance, który często służy przysłonięciu ciała tancerki, a wprawiony w ruch zachwyca swym pięknem, delikatnością i elegancją.

 • Skrzydła Izis

  Taniec z migotliwymi skrzydłami Izis zachwyca widzów tęczą barw. Skrzydła Izydy są niezwykle widowiskowe i bardzo często wykorzystywane w kategorii belly dance show. Niezwykła połyskująca materia z jakich uszyte są skrzydła wprawiają w zdumienie i zachwyt, zwłaszcza przy serii obrotów, jakie wykonuje tancerka naśladująca ruch motyla.

 • Majestatyczny miecz

  W tańcu z nim tancerka bądź tancerz musi wykazać się nienagannym balansem i spokojem ducha. Pokazy te wzbudzają dreszczyk emocji, budują napięcie między tancerką - tancerzem, publicznością, a... mieczem.

 • Fanveil

  To rekwizyt, w którym tancerka może wykazać się lekkością ruchu. Atrybut ten, to kolejny element wykorzystywany w belly dance show. Delikatny, różnokolorowy jedwab daje w tańcu przepiękny efekt.

 • Wachlarze z piór

  Niezwykle sceniczne i widowiskowe, przepięknie prezentują się podczas pokazu zarówno solistki jak i całej grupy. Wprawione w ruch przypominają skrzydła ptaka.

 • Tematyczne Show

  W naszych propozycjach znajduje się również atrakcyjne show rodem z hiszpańskiej Carmen, interpretacja Upiora w Operze, którym grupa wywalczyła Mistrza Polski 2013 w kategorii Formacja Show, czy też Flintstones Show, którą to choreografią Al-Mara zdobyła I miejsce na Mistrzostwach Europy Wschodniej w 2013 r.

 • Laska (assaya)

  Rekwizyt wykorzystywany w tańcu folklorystycznym, wykonywany najczęściej z jedną, ale bywa także z dwoma, a nawet trzema laskami. Posiada wiele odmian, z których najpopularniejsze to taniec z laską saidi i taniec z laską beledi. Jest wesoły i swobodny, większą rolę odgrywa w nim praca bioder. Taniec z laską jest charakterystyczny dla folkloru egipskiego.

 • Drum solo i shaabi

  Poza tańcem atrybutami w repertuarze zespołu znajduje się klasyczny taniec brzucha zarówno w wykonaniu grupy jak i solistki, technika drum solo, w której zespół wykazuje się mistrzowską synchronizacją ruchów, a także liczne odmiany folkowe belly dance takie jak np. shaabi.

 • Bollywood

  Nasze choreografie inscenizujemy czerpiąc inspirację z kina bollywoodzkiego, dlatego przy wyborze tej choreografii polecamy wybór większej grupy. Bollywood to radość, energia, żywioł i dynamika, a także mnóstwo kolorów! Skoczne piosenki, kolorowe stroje i mnóstwo tancerzy!

 • Khaalegy

  Taniec ten wywodzi się z regionu Zatoki Arabskiej (Zatoki Perskiej) Charakterystyczną cechą tego stylu są ruchy głowy, przerzucanie włosów z jednej strony ramion na drugą, drobne kroki. Khaalegy tańczy się w abay, czyli obszernej sukni.

Script logo