Historia

Grupa istnieje od 2007 roku, w jej skład wchodzi dwadzieścia kilka kobiet i jeden mężczyzna - pierwszy belly dancer w Polsce. Wszyscy od wielu lat szkolimy swój warsztat taneczny i aktorski. Mamy na swoim koncie liczne występy przed publicznością. Naszym największym sukcesem jest podwójne Wicemistrzostwo Świata i Europy wywalczone w Libercu w 2012 roku w kategoriach formacja show oraz formacja belly dance oriental.

 

Założycielką grupy jest Małgorzata "Yanarim" Zujewicz, tancerka, choreograf, reżyser, wieloletnia instruktorka arabskiego tańca brzucha we wrocławskich szkołach tańca, założycielka pierwszej we Wrocławiu Szkoły Tańca Orientalnego, II Wicemistrzyni Polski w kategorii Belly Dance Show 2012.

 

Słyniemy z przygotowywanych z ogromnym rozmachem spektakli Belly Dance Show ‘Night of the Orient’, w których przenosimy naszą publiczność w magiczny świat Orientu. Nasze choreografie to nie tylko taniec orientalny, to baśniowe interpretacje w stylu teatru tańca, narracyjne opowieści w przepięknej oprawie.

 

Jako zespół mieliśmy zaszczyt gościć na scenie Filharmonii Wrocławskiej, a także uczestniczyć w programie artystycznym podczas Brave Festiwal 2009.

 

Jesteśmy zafascynowani tańcami wschodnimi, swoją fascynacją i umiejętnościami pragniemy dzielić się nie tylko z osobami zainteresowanymi tym kręgiem kulturowym, ale chcemy promować taniec orientalny na szerszą skalę. Stąd narodził się pomysł Nocy Orientu...

 

W 2007 roku zadebiutowaliśmy rewią orientalną Zahira Moja Miłość, która w nowej oprawie zagościła ponownie na wrocławskiej scenie w czerwcu 2013.

 

Rewia opowiada miłosną historię Zahiry i Sułtana. Zahira - córka bogatego właściciela ziem, piękna, dumna i niezależna skradła serce tytułowemu Sułtanowi, władcy orientalnej krainy. A ten, choć kochał ją będzie przez całe życie, odsunie się od niej... Zahira w przypływie bólu i gniewu rzuca czar na jego córki, by nigdy nie pokochały nikogo z wzajemnością. Córki Sułtana żyją w zgodzie, dopóki do kraju tysiąca i jednej nocy nie przybywa Said... rozpoczyna się walka o jego serce, które Said już dawno ofiarował kobiecie, którą niegdyś spotkał we śnie... Czy Said odnajdzie wybrankę? Czy Zahira pogodzi się z utratą ukochanego? Czy Sułtanowi wybaczone zostanie odrzucenie miłości?

 

W rewii udział bierze ponad trzydzieści tancerek - tanecznych czarodziejek, które wprawią w zachwyt każdego...

 

Powiew orientu, dźwięk dalekich dzwonków, historia miłości, która zmienia życie... To spektakl, którego nie można przeoczyć!

 

Rewia zorganizowana jest z ogromnym przepychem barw, świateł i w całości oparta jest na tańcu.

Script logo