aktualnosci
aktualnosci
aktualnosci

Tribal

Oferta » Kursy tańca dla Pań » Tribal

Tribal - ATS - American Tribal Style

To drapieżna odmiana belly dance, przeznaczona dla wytrawnych koneserek tańca brzucha. Najlepiej znać podstawy tańca brzucha, zapisując się na ten kurs, a jeśli nie, to warto przygotować się na specyficzny charakter tego kursu tanecznego.

Tribal powstał w odpowiedzi na przesłodzony styl belly dance. Jest to plemienny taniec kobiet. Rozróżniamy dwie odmiany stylu - ATS, w którym całej grupie przewodzi liderka. Jest to odmiana charakteryzująca się pewną ilością kroków, które musi poznać cała grupa, by móc współpracować z liderką. Choreografie ATS tworzone są na żywo, każda członkini grupy może w każdej chwili stać się liderką zespołu.

Tribal - Fusion

Druga odmiana to fuzje, wymagające już większej sprawności ruchowej. Fuzja łączy w sobie wiele odmian stylów tanecznych. W przeciwieństwie do ATS, Tribal Fusion bazuje na choreografii. Muzyka do Tribal Fusion to najczęściej współczesne aranżacje utworów orientalnych.

Specyfiką Tribala są stroje - w zależności od tego, jakim plemieniem stają się tańczące kobiety, dobierane są kolory i ozdoby - w tribala bardzo bogate, inspirowane folklorem cygańskim, afrykańskim itp.

Zajęciom towarzyszy półmrok i magiczne światło świec…

Grupa tribalowa miała zaszczyt uczestniczyc w Brave Festiwal 2009 Wszystkie Modlitwy Świata. Zaprezentowała choreografię Małgorzaty Yanarim Zujewicz.

 

Aktualne Zapisy - Zobacz Grafik

Akceptujemy bez dopłat: 0 zł
Polecamy również