Instruktorzy

Małgorzata Zujewicz-Pawlak

Tancerka, choreograf, instruktor tańca orientalnego, bachaty, burleski, discofox, choreograf pierwszego tańca, założycielka Szkoły Tańca Al-Mara.

Doświadczenie taneczne i teatralne zdobywała na deskach teatru pantomimy, gdzie pod okiem reżyserskim i tanecznym Leszka Czarnoty, rozwijała swój warsztat taneczny (balet i taniec klasyczny) oraz aktorski.

Założycielka Teatru Galeria Osobowości, w którym wyreżyserowała wiele tanecznych Show prezentowanych na scenie Impartu i w Sali Koncertowej Radia Wrocław:

  • rewia orientalna “Zahira Moja Miłość”,
  • burleskowe show “Retro Tango”,
  • salsowe show “Isla Bonita”,
  • “Summer Love” inspirowane latami 60stymi,
  • “Cafe Paris” – rewia z lat 20stych,
  • “Bang Bang”- broadway show,
  • “Rocko Baroko”- baśń w tanecznym wydaniu

Jest reżyserem, scenarzystą i autorką większości choreografii w tych spektaklach.

Wiele lat temu zaraziła się miłością do tańca orientalnego, który do tej pory jest jej ogromną fascynacją. Nieprzerwanie kształci swoje umiejętności, rozwijając się na warsztatach krajowych i zagranicznych, u takich znakomitych tancerzy jak Jamilah, Elena Ramazanowa, Aleksiej Riaboszapka, Daria Mickiewicz, Beata i Horaco Cifuentes, Sadie, Didem, Mercedes Nieto.

Uważa, że taniec orientalny wyraża ją najlepiej i najpiękniej. Pierwszy raz zasmakowała go w 2003 roku i nieprzerwanie jest to jej największa miłość taneczna.

Od 2007 roku prowadzi formacje orientalną, Al-Mara, jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych grup orientalnych w Polsce, która występuje w Polsce i za granicą. Al-Mara jest podwójnym Vicemistrzem Świata i Europy (Liberec 2012), posiada również tytuł Mistrza i Vicemistrza Europy Wschodniej (2015-2017). W kategorii solo Małgosia zdobyła m.in. I miejsce na Summer Festiwal w Berlinie (2015), jest również vicemistrzynią Polski w kategorii Oriental Show (2012) oraz laureatką II miejsca na Festiwalu Raks Glam Festival (2017).

Bardzo chętnie współpracuje z Nowożeńcami, tworząc niezapomniane choreografie na Pierwszy Taniec. Realizuje najbardziej szalone pomysły Par, udowadniając, swoją taneczną wyobraźnią i doskonałym warsztatem, że każdy Pierwszy Taniec może być wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Od 2017 roku prowadzi Teatralne Centrum Animacji i Wyobraźni, w którym reżyseruje interaktywne spektakle dla dzieci, spełnia się w nich jako aktorka i pasjonatka teatru. Na scenie towarzyszy jej synek.

Andrzej Pawlak-Zujewicz

Tancerz, choreograf, instruktor tańca towarzyskiego, discofoxa, salsy, lindy hop, rock and rolla, choreograf pierwszego tańca, właściciel Agencji Artystycznej Alegria.

Tancerz mistrzowskiej klasy tanecznej, specjalizuje się głównie w tańcu towarzyskim, który trenował pod okiem Anny i Wojciecha Jabczyńskich. W dorobku artystycznym posiada liczne tytuły zdobyte na arenie krajowej jak i międzynarodowej: Mistrzostwo Okręgu Wrocławskiego, Mistrzostwo Dolnego Śląska, II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Polish Open w Sopocie, III miejsce na otwartych Mistrzostwach Czech oraz finałowe miejsca na Mistrzostwach Polski. Nadal stara się rozwijać w innych dziedzinach tanecznych, fascynuje go między innymi tango argentyńskie oraz lindy hop. Dobrze czuję się w stylach latynoamerykańskich, które wymagają od tancerza niezwykłej sprawności fizycznej ciała. Pasje taneczne realizuje na scenie, uczestnicząc w licznych pokazach, spektaklach i tworząc własne choreografie taneczne.
Andrzej jest niezwykle cierpliwym instruktorem, chwalą to zwłaszcza Nowożeńcy, którzy zgłaszając się z prośbą o choreografię, oczekują od instruktora dużo serdeczności i wyrozumiałości. We Wrocławiu wiedzie prym w ilości Par, z którymi miał przyjemność pracować. Jest mistrzem choreografii, które wywołują zachwyt na twarzach Gości, dba o każdy szczegół tańca.Wyróżnia go serdeczność, profesjonalizm i poczucie humoru, którym potrafi rozładować niejedno napięcie przedślubne 😉

Alicja Łagosz

Tancerka, choreograf, instruktor tańca orientalnego, bachaty, burleski, high heels.

Psycholog, pedagog i przyszły logopeda, którego życie napędza taniec.

Przeszkolona w wielu stylach, od dzieciństwa przyzwyczajona do występów na ogólnopolskich i zagranicznych scenach, związana z tańcem i śpiewem.

Zaczynała od prowadzenia zajęć taneczno-animacyjnych dla dzieci. Jej doświadczenie sportowe pozwoliło na prowadzenie treningów fitness, zajęć z rozciągania i mobility, czym zajmuje się również nadal.

Dobrze czuje się i spełnia w świecie teatralno – aktoskim, o czym świadczą taneczne role w spektaklach m.in. „Summer Love”, „Retro Tango”, „La Isla Bonita” czy „Co się wydarzyło w Cafe Paris?” wystawiane m.in. na deskach Impartu czy Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Jej serce skradł taniec orientalny, za którym podąża, odkąd zetknęła się z nim po raz pierwszy. Jako członkini zespołu orientalnego Al- Mara, od 2013 roku systematycznie rozwija się i szkoli w tym kierunku, korzystając z warsztatów tanecznych polskich i zagranicznych mistrzów. Wraz z zespołem miała okazje tańczyć na wielu polskich scenach, a także występować w wielu festiwalach belly dance’owych, jak m.in. „Od Hiszpanii po Orient” w Bolesławcu czy coroczny festiwal „Orientalny Koktajl” na scenie amfiteatru Bemowo w Warszawie czy też w Telewizji Wrocławskiej. Z grupą Tańca Orientalnego Al-Mara miała okazję wziąć udział w turniejach tj. II Eastern European Oriental Championship, czy też Festiwal Raks Glam, w których zespół zdobył II miejsce kolejno w kategoriach fuzja grupowa oraz show grupowe.

Uważa, że taniec jest wspaniałym narzędziem do przekazaniu światu wielu komunikatów i emocji, bo czego słowa nie opiszą, ciało wytańczy!

Agnieszka Klotzer

Instruktorka baletu, broadway jazz, stretching

Tancerka, choreograf. Pierwsze taneczne kroki stawiała w studiu baletowym Aishy Hadyny żeby potem rozpocząć naukę w krakowskiej szkole baletowej Akademia Tańca – L’art De La Danse i pracować pod okiem takich pedagogów jak Monika Myśliwiec, Karolina Kuliga, Sabina Pyka czy Michał Zubkow.

Specjalizując się w tańcu klasycznym rozwijała się również w technikach jazz i modern oraz w tańcu ludowym. W trakcie nauki nabywała doświadczenie sceniczne tańcząc przez 6 lat na deskach Teatru Ludowego w Krakowie w spektaklach muzycznych min. „Arka Noego” czy „Pyza za Wielką Wodą”. Brała udział w międzynarodowych konkursach (m.in. we Francji, Niemczech i Anglii) oraz odbyła tournée ze spektaklem muzycznym po Stanach Zjednoczonych.

Brała udział w 4 edycjach „International Dance Summer School” organizowanych przez zespół Pieśni i Tańca Śląsk gdzie miała okazje współpracować z takimi artystami jak Minka-Marie Heiss (wykładowca i choreograf w Iwanson International School of Contemporary Dance), Irad Mazliah (dyrektor artystyczny Festiwalu Intimadance Tmuna Theatre w Tel-Awiwie) czy William Lu (absolwent Chatman University w Californii ).

Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi udowadniając, że technika i choreografia to tylko środki to pokazania tego co naprawdę ukryte głęboko w nas.

Alicja Hermanowicz

Instruktorka burleski, salsy i tańca towarzyskiego

Wciąż zabiegana, pewna siebie lingwistka. Od szóstego roku życia, kiedy rodzice pchnęli ją na parkiet, w tańcu zakochana jest bezgranicznie. Wychowana przez taniec towarzyski lubi dać się poprowadzić w powłóczystym walcu czy w ognistej cha-chy. Teatralna burleska pozwala wyzwolić w niej zmysłowość, a salsa daje jej i innym w jej otoczeniu energetycznego kopa.

Po godzinach spędzonych za korporacyjnym biurkiem z entuzjazmem wskakuje na parkiet i swoją pasją dzieli się z tymi, którzy dają porwać się gorącym rytmom. Od prawie dwóch lat związana jest ze Szkołą Tańca Al-Mara, gdzie jako tancerka zasila skład grupy Show Art Dance, a jako instruktorka, dając upust swojej fantazji, tworzy choreografie szyte na miarę swoich kursantów. Żaden styl jej nie straszny – taka z niej wojowniczka!

Małgorzata Kucharska

Instruktorka bachaty

Z wykształcenia magister kosmetologii. Na co dzień prowadzi swoje Mobilne Studio Urody, ale poza pracą jej największą życiową pasją jest taniec. Swoją przygodę na parkiecie rozpoczęła już w wieku 4 lat i do tej pory szkoli się w wielu stylach tanecznych.

Pierwsze kroki stawiała w zespole dziecięco-młodzieżowym “Rytmy planety” w swoim rodzinnym mieście Brzegu Dolnym. W ciągu 12 lat wraz z zespołem zdobywała liczne nagrody oraz wyróżnienia na festiwalach zarówno w kraju jak i za granicą, prezentując m.in. tańce estradowe, ludowe czy też współczesne.

W 2009 roku wzięła udział w Letniej Szkole Artystycznej w Zespole Pieśni i Tańca “Śląsk” doskonaląc się w zakresie tańców ludowych i narodowych. W kolejnych latach ukończyła również III-stopniowy kurs tańca towarzyskiego, współtworzyła kobiecą hip-hopową formację Flash Dance Group, a także trenowała breakdance. Nieustannie szkoli się uczestnicząc w licznych warsztatach. Można zatem stwierdzić, że niemal żaden styl taneczny nie jest jej obcy, a z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. 🙂

Obecnie największą taneczną miłością Małgosi jest bachata, w której ciągle się rozwija doskonaląc swoje umiejętności. Jej zdaniem jest to styl bardzo zmysłowy, pozwalający na ukazanie pełni swojej kobiecości oraz wyzwalający mnóstwo pozytywnej energii i właśnie to wszystko możecie znaleźć na prowadzonych przez nią zajęciach.