Alicja Łagosz

Instruktorzy » Alicja Łagosz

Psycholog, pedagog i przyszły logopeda, którego życie napędza taniec. Po drugiej stronie lustra i poza sceną jestem związana z pracą z dziećmi ale też z ludźmi w różnym wieku. Zajęcia i warsztaty z grupami to część mojego życia.

Od najmłodszych lat taniec to moja pasja. Przeszkolona w wielu stylach, od dzieciństwa przyzwyczajona do występów na ogólnopolskich i zagranicznych scenach, związana z tańcem i śpiewem. Ciekawość świata nakazała mi podążać za różnymi stylami, toteż nie ominęły mnie treningi tańca klasycznego (baletu) oraz jazzu, co stanowiło punkt wyjścia do odkrywania kolejnych tanecznych i sportowych horyzontów. Dynamika i siła pozwoliły mi na dołączenie do zespołu aerobiku sportowego z elementami gimnastyki artystycznej, co nauczyło mnie sportowej rywalizacji na turniejach.

Sport, jego psychologia, zdrowie, zdrowe żywienie i psychodietetyka zawsze towarzyszyły moim działaniom.

Zaczynałam od prowadzenia zajęć taneczno-animacyjnych dla dzieci. Moje doświadczenie sportowe pozwoliło na prowadzenie treningów fitness, zajęć z rozciągania i mobility, czym zajmuję się nadal.

Improwizacja ruchem i teatralność to coś, w czym dobrze się czuję, o czym świadczą taneczne role w spektaklach m.in. „Summer Love”, „Retro Tango”, „La Isla Bonita” czy „Co się wydarzyło w Cafe Paris?” wystawiane m.in. na deskach Impartu czy Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Jednak moje serce skradł taniec orientalny, za którym podążam, odkąd zetknęłam się
z nim po raz pierwszy. Jako członkini zespołu orientalnego Al- Mara od 2013 roku systematycznie rozwijam się i szkolę w tym kierunku korzystając z warsztatów tanecznych polskich i zagranicznych mistrzów. Wraz z zespołem miałam okazje tańczyć na wielu polskich scenach, a także występować w wielu festiwalach belly dance’owych, jak m.in. „Od Hiszpanii po Orient” w Bolesławcu czy coroczny festiwal „Orientalny Koktajl” na scenie amfiteatru Bemowo w Warszawie czy też w Telewizji Wrocławskiej. Wraz z zespołem miałam okazję wziąć udział w turniejach tj. II Eastern European Oriental Championship, czy też Festiwal Raks Glam, w których zespół zdobył II miejsce kolejno w kategoriach fuzja grupowa oraz show grupowe.

Nie jest mi obcy tradycyjny, klasyczny taniec brzucha, mroczny tribal, folklor arabski, rozmaite fuzje z rekwizytami czy nawet radosny bollywood a także wiele innych odsłon tego tańca. Fascynuję się też jego nowoczesną odsłoną inspirowaną stylem Shakiry.

Obecnie przygotowuję się do ukończenia kwalifikacji instruktorskich w AMS z aerial dance w kategorii pole dance. W tym obszarze stawiam na artystyczny i gimnastyczny wyraz tańca w połączeniu z kobiecością, tajemniczością, wdziękiem i dynamiką. Oprócz pole dance inne rodzaje aerial dance również stanowiły część moich treningów. Ponadto, działam z wrocławską grupą rock and roll’ową występując na licznych pokazach, konwentach, festiwalach oraz biorąc udział w warsztatach tanecznych oraz turniejach.

Doświadczenie w pracy z różnymi grupami nauczyło mnie, że oprócz techniki i precyzji ważne jest, aby na zajęciach panowała przyjazna atmosfera, a choreografie i ćwiczenia były dostosowane do kursantów. Staram się wdrożyć do orientalnego świata odrobinę teatralności, pracować nad mimiką, a także kontaktem z widzem oraz świadomością ciała i tego też nauczam.

Uważam, że taniec jest wspaniałym narzędziem do przekazaniu światu wielu komunikatów i emocji, bo czego słowa nie opiszą, ciało wytańczy!

Akceptujemy bez dopłat: 0 zł
Polecamy również