aktualnosci
aktualnosci
aktualnosci

Jaki taniec wybrać???

Oferta » Pierwszy Taniec dla Nowożeńców » Jaki taniec wybrać???

Odwieczny problem każdej Młodej Pary to wybór pierwszego tańca. Z reguły wybór tańca powiązany jest z temperamentem Nowożeńców. Jedni wybierają tradycyjnie - spokojnego i dystyngowanego walca - jak w "tańcu z gwiazdami", drudzy kładą nacisk na naturalność i luz, którą daję im discofox z elementami walca, natomiast inni stawiają na show pełne szaleństwa i dobrego humoru. Coraz więcej Par Ślubnych decyduje się na tę formę pierwszego tańca.

 

Poniżej znajdują się najczęściej wybierane przez Nowożeńców formy pierwszego tańca. Zjedź niżej, by przeczytać cały artykuł albo kliknij poniżej na wybraną formę, żeby dowiedzieć się o niej więcej.

 • Walc Angielski

  Walc angielski jest najpopularniejszym i najczęściej wybieranym tańcem przez Nowożeńców. Młode Pary chętnie tańczą powolnego, romantycznego walca angielskiego, gdyż jest on stosunkowo prosty oraz posiada szeroki wachlarz widowiskowych figur parkietowych. Prostota kroków sprawia, że jest łatwo przyswajalny dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z tańcem. Delikatne unoszenia się i opadania, charakterystyczne dla walca angielskiego, tworzą wrażenia, jakby para płynęła po parkiecie niczym łódka na wzburzonym morzu. Wolne tempo daje możliwość zastanowienia się nad następnym krokiem. Niestety w repertuarze polskich piosenek jest niewiele walców angielskich (E. Górniak i M. Szcześniak "Dumka na dwa serca", Z. Wodecki "Oczarowanie"), ale pięknych, romantycznych piosenek obcojęzycznych nie brakuje.

 • Walc Wiedeński

  Jednym z pierwszych tańców, który cieszy się wielką popularnością jest walc wiedeński. Jest on tańcem wirowym, przestrzenno-ruchowym o charakterze liryczno-romantycznym. Dynamiczne przejścia po całej przestrzeni parkietu i płynność ruchu tworzą niesamowite wrażenie na publiczności. Pomimo swojej szybkości jest tańcem łatwym i przyjemnym do nauki. Widowiskowe figury obrotowe połączone z piękną muzyką dają wyjątkowy efekt. Do najczęściej wybieranych polskich utworów należą: Kancelaria - "Zabiorę Cię właśnie tam", H. Kunicka - "Od nocy do nocy", Walc Barbary z filmu "Noce i Dnie".

 • Naturalny Discofox

  Discofox (2 na 1, 2 na 2) to idealne rozwiązanie dla par, które chcą, żeby ich pierwszy taniec wyglądał naturalnie, tak jakby tańczyli ze sobą od lat. Zaletą tego stylu tanecznego jest możliwość wykorzystania poznanych figur i patentów tanecznych na części zabawowej uroczystości weselnej. Instruktor kładzie duży nacisk na partnera, gdyż to głównie on jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg choreografii pierwszego tańca. Często discofox łączony jest z modyfikacją walc angielskiego lub walca wiedeńskiego, by urozmaicić schemat kroków. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest możliwość doboru różnego rodzaju muzyki.

 • Dirty Dancing

  Motyw z filmu "Dirty dancing" to wspaniały pomysł na pierwszy taniec. Pary decydujące się na tego typu aranżacje pierwszego tańca często przebierają się do występu w luźniejszy strój niż suknia ślubna, chyba że suknia sama w sobie jest delikatna i zwiewna. Porywająca do tańca muzyka i zbudowany nastrój choreograficzny to gwarantowany sukces podczas występu. Z reguły schemat kroków zawiera figury mambo, salsy, elementy cha-cha-cha i rumby połączone z efektownymi podnoszeniami i pozami tanecznymi. Dzięki takim pierwszym tańcom zabawowa część uroczystości weselnej szybko się rozkręca, gdyż wciąga publiczność do wspólnej zabawy.

 • Szalony Mix Weselny

  Coraz więcej Młodych Par decyduje się na nietypowe rozwiązania choreograficzne podczas pierwszego tańca. Bardzo modny jest tak zwany Mix Weselny. Jest to połączenie kilku utworów muzycznych, z reguły o różnym klimacie muzycznym. Często wykorzystywany jest tutaj patent z zacinaniem się płyty z muzyką. Na początku Para Młoda zaczyna spokojnie do wolnej muzyki, która później przechodzi w coś bardziej szalonego. Mix Weselny to rozwiązanie dla osób z poczuciem humoru i dystansem do siebie.

 • Tango

  Dobrą alternatywą dla klasycznego walca jest tango. Młode Pary o gorącym temperamencie wybierają właśnie ten styl, gdyż poprzez tango mogą wspaniale wyrazić emocje. Zmysłowa i dynamiczna muzyka połączona z wyrafinowanymi trikami na parkiecie budują aurę jedyną w swoim rodzaju. Często w układach choreograficznych pojawiają się atrybuty takie, jak róża, czy też krzesło. Figury połączone ze sobą w odpowiedniej kolejności opowiadają ognistą i pełną erotyzmu historię dwóch kochanków.

 • Rumba

  Dla Par Ślubnych o spokojnym i delikatnym temperamencie idealna na pierwszy taniec jest romantyczna rumba. Charakter tego tańca określa łagodna, miękka muzyka, jak również szczególnie mocno uwidocznione współgranie partnerów, wyrażające się w pełnych napięcia, zsynchronizowanych ze sobą ruchach. Żeby wyeksponować wszystkie elementy pracy ciała polecamy dopasowane suknie, które nie ograniczają ruchów.

Akceptujemy bez dopłat: 0 zł
Polecamy również